verze pro tisk

Jak vybrat RC model letadla?

Při výběru RC modelu letadel si nejprve ujasněme, zda hned chceme investovat do produktu, který má pokročilé funkce.

Modely pro začátečníky

Pakliže s RC modely letadel nemáme příliš mnoho zkušeností, bude lepší pořídit si nejprve model pro začátečníky. Tyto modely jsou vyráběny tak, aby vydržely častější nárazy. Dá se totiž očekávat, že než letadlo zcela ovládneme, budeme muset přečkat pár pádů a nárazů. Z tohoto důvodu jsou modely pro začátečníky vyráběny z odolnějších a pevnějších materiálů, které se navíc dají snadno opravit či nahradit. U pokročilejších modelů se pak počítá s tím, že jejich majitel bude v ovládání modelu zkušenější a nehody tudíž nebudou tak časté.

Obsah balení u pořizovaného RC modelu letadla

Při výběru RC modelů letadla je důležité se seznámit s tím, co vše je obsaženo v kupovaném balení. Rozhodně nesmí kromě modelu samotného chybět také příslušné dálkové ovládání s podrobným popisem v českém jazyce. Některé sady obsahují i náhradní díly, které u modelů trpí nejvíce. Jednotlivé komponenty a náhradní díly lze v kvalitním obchodu také v případě potřeby dokoupit.

Pohony RC letadel

I při výběru RC letadel, stejně jako u dalších RC modelů, si všímejme toho, zda jsou určeny pro venkovní létání, nebo se dají používat jen v interiérech. Rovněž bychom se měli zajímat o typ pohonu, zda má letadlo pohon na elektrický nebo spalovací motor, případně se jedná o bezmotorové letadlo. Zde je dobré říci, že začátečníci by raději měli volit letadla s pohonem, teprve při získání dostatečných zkušeností je vhodné si pořídit větroně bez pohonu, s nímž budeme zkoušet využívat termiky, létání ze svahů apod.

RC modelů letadel je celá řada. Pakliže si nevíte rady, zkuste se nejdříve obrátit s dotazy na zkušenější kolegy, kteří jsou s těmito modely lépe obeznámeni a dokáží vám poradit, jaký RC model letadla pro vás bude nejvhodnější.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!