verze pro tisk

Jak vybrat RC model vrtulníku?

I při výběru RC modelu vrtulníku se řiďme podle našich zkušeností s těmito modely. Pro začátečníky je doporučováno pořídit si RC modely, které mají snadnou ovladatelnost. Ideální jsou v tomto případě vrtulníky se dvěma protiběžnými motory. Ještě snadnější je pak ovládání vrtulníků, které jsou ovládány gyroskopem. Elektronický gyroskop zajistí, že RC modely vrtulníku poletí přesně tak, jak chceme, nebude se točit kolem své osy. Díky tomuto zařízení jsou začátečnické RC modely vrtulníků vhodné i pro malé děti.

Výběr podle prostředí, v němž chceme model pouštět

Výběr RC vrtulníku se řídí také prostorem, v němž jej chceme pouštět. Minivrtulníky se v klidu dají pouštět i doma v pokojíčku, složitější a větší modely, tedy například jednorotorové vrtulníky, jsou pak určeny pro venkovní létání. Právě jednomotorové vrtulníky jsou vhodné spíše pro zkušenější modeláře. Kvalitní modely vrtulníků mají také různé vychytávky. Jako příklad lze uvést možnost ovládat let pomocí sklopných rotorových listů a vyvažovadla.

Dělení vrtulníků podle kanálů

RC modely vrtulníků můžeme rozdělit také podle počtu příkazů, jinak řečeno podle kanálů. V případě tříkanálových modelů lze ovládat plyn, kormidlo a ocas vrtulníku. Jsou vhodné pro začátečníky. Čtyřkanálové vrtulníky pak umožňují ovládat také sklopení lisů, což znamená, že se s vrtulníkem dá létat bokem. S těmito modely si tak můžete vyzkoušet akrobatické létání.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!