verze pro tisk

Jak vybrat RC model?

RC modely jsou zmenšenými napodobeninami letadel, automobilů, vrtulníků a dalších strojů, které jsou ovládány pomocí dálkového ovládání. Při jejich výběru bychom si měli všímat několika základních kritérií. Především jde o pohony a jejich výkony, dále pak také o samotné dálkové ovládání, jeho jednotlivé funkce a dosah. Dále je zapotřebí hledět také na dobu, po kterou ovládání a RC modely vydrží na jedno nabití.

Dálkové ovládání a jeho dosah

Velmi důležitou součástí RC modelů je dálkové ovládání. Jeho pomocí bychom měli být schopni dokonale ovládat všechny pohyby a funkce RC modelu. Dálková ovládání mívají různý dosah, u menších a jednodušších modelů je dosah maximálně v řádech jednotek metrů, kvalitnější dálková ovládání pak dokáží ovládat modely klidně i do vzdálenosti několika desítek metrů. Běžná dálková ovládání fungují na klasické AAA baterie, je přitom vhodné mít k dispozici nabíjecí baterie.

Pohony RC modelů

Pohony RC modelů aut, tanků, letadel a dalších jsou buď spalovací nebo elektrické motory, které u většiny RC modelů převažují. Jen výjimečně se dají pořídit také RC modely, které nemají žádný pohon. Typicky se jedná o modely plachetnic či lehkých větroňů. RC modely přijímají signál na určité frekvenci. Pro tyto účely je zřízeno několik oficiálních frekvencí, které umožní komunikaci se zařízením bez nebezpečí rušení.

Modely pro začátečníky a pokročilé

Při výběru RC modelů se také orientujme podle složitosti produktů. Existují RC modely pro začátečníky, kteří se s touto technologií teprve seznamují. Tyto RC modely zpravidla mívají velmi jednoduché ovládání, které bez potíží zvládnou i děti. Vyspělejší RC modely pro zkušené pak mají mnoho nadstandardních funkcí, díky nimž je hra s modely ještě daleko zábavnější, ovšem také složitější.

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

1

sobota, 12. květen 2018
16:53

1


posted by: 1 (sample(a)email.tst) [Odpovědět]

dominikpopr

úterý, 2. červenec 2013
10:46

prosim jabi si koupil to RC auto za 100 ze v šim


posted by: dominikpopr (poprdominik(a)seznam.cz) [Odpovědět]

dominikpopr

úterý, 2. červenec 2013
10:48

prosim jabi si koupil to RC auto za 100 ze v šim 10.48


posted by: dominikpopr (poprdominik(a)seznam.cz) [Odpovědět]